Germendorf – “must see” dla wszystkich fanów dinozaurów

O tym nietypowym parku tematycznym w Germendorf niedaleko Oranienburga w Brandenburgii, gdzie można spotkać zarówno żywe zwierzęta jak i prehistoryczne dinozaury dowiedziałam się jakieś rok temu,ale do tej pory było nam tam jakoś nie po drodze. Może i dobrze, że poczekaliśmy z tą wycieczką do teraz.Wcześniej nie było, aż takiego zainteresowania tematem. Teraz Antoni ma totalną fazę na dinozaury i inne prehistoryczne gady, a że zbliżają się jego 5 urodziny to postanowiliśmy cofnąć się trochę w czasie i w ubiegły weekend odwiedziliśmy Freizeitpark&Tierpark Germendorf

Oczywiście dla nas główną atrakcją były dinozaury.

ale park jest naprawdę duży i można tam robić wiele innych ciekawych rzeczy. Z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie, a dzieci nie będę się nudzić.

Po pierwsze w parku mieszka ponad 650 zwierząt od kóz, przez szkockie krowy, alpaki i po bardziej egzotyczne gatunki, takie jak: pumy, kangury czy małpy. Znajduje się sporo wybiegów dla zwierząt, co fajne z placami zabaw właśnie dla nich.

Do tych bardziej udomowionych można wejść i karmić je, specjalną paszą, którą można kupić za 50 centów w wielu stacjach rozmieszczonych na terenie parku.

Daniele chodzą sobie swobodnie po parku, od czasu do czasu przecinały nam ścieżki nie bojąc się w ogóle ludzi.

Park jest pięknie położony – częściowo znajduje się w lesie, na dwóch wyspach, których brzegi oblewają dwa jeziora. W regionie, który nie bez powodu nazywany jest zielonymi płucami Berlina.

Na początku powstał tu tylko park rekreacyjny. Dopiero z czasem został on przekształcony na ogród zoologiczny, który oficjalnie wpisano w 2002 roku na listę europejskich ogrodów zoologicznych. Od 2009 roku na jego terenie wybudowano paleontologiczny ogród pokazowy, w którym prezentowana jest historia ziemi, gdzie można podziwiać nie tylko rzeczywistych rozmiarów diplodoki, stegozaury i tyranozaury, ale również neandertalczyków, czyli naszych przodków.

Ponadto powstał tu pierwszy wulkan w Brandenburgii o wysokości 25 metrów. Można wywołać jego erupcję za 1 euro.

W lato można skorzystać z plaży i kąpieliska nad jeziorem. Jest dużo miejsc piknikowych i miejsc do odpoczynku. Można nawet wędkować i grillować. Na brzegu jeziora znajduje się Strandhotel Germendorf z dodatkowymi atrakcjami, takim jak korty tenisowe,boiska do siatkówki czy skałka wspinaczkowa.

Park jest otwarty przez cały rok. Zimą dla urozmaicenia na jego terenie istnieje możliwość skorzystania z niewielkiego stoku saneczkowego. Jeśli chodzi o jedzenie, to na miejscu jest kilka barów z jedzeniem typu “fast food” i lodami, ale można też przywieźć coś ze sobą i skorzystać z wiat piknikowych, a nawet z grilla, tylko należy go wcześniej zarezerwować (więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej parku).

Na terenie parku jest kilka różnorodnych placy zabaw, kolejka i kolorowe karuzele (dodatkowo płatne) oraz w razie niepogody wewnętrzny plac zabaw.

 

Co ważne, dla rodziców z małymi dziećmi – park jest pozbawiony barier, dzięki czemu można go łatwo zwiedzać z wózkiem. Na miejscu można wypożyczyć również specjalne wózki dla dzieci tzw. Bollerwagen. Dzieci do 6 roku życia mogą po parku również poruszać się na rowerkach biegowych i hulajnogach.

Zoo i park rozrywki Germendorf to ciekawe miejsce na wycieczkę poza miasto. Według mnie rozmieszczenie poszczególnych atrakcji jest tak trochę chaotyczne, dlatego poruszaliśmy się tam cały czas z mapą. Z pewnością mogę polecić to miejsce rodzinom z dziećmi i wszystkim fanom dinozaurów. A dla właścicieli czworonogów, też dobra informacja – w parku psy są mile widziane, tylko oczywiście na smyczy.

Dodaj komentarz