Scharmützelsee i Bad Saarow – atrakcje dla całej rodziny

Hej!!!

Pisałam już tutaj nie raz, że lubię Berlin za wszechobecną zieleń i za te wszystkie jeziora wokół. W samym mieście jest ich kilkanaście, a w Branderburgii to już w ogóle ciężko jest je z liczyć. W końcu to pojezierze brandeburskie, tak jak polskie Mazury, więc naturalnych zbiorników wodnych jest tutaj najwięcej w całych Niemczech!!!Dzięki temu w upalne lato atrakcji nad wodą w Berlinie i okolicach nie brakuje. Pięknych i czystych (przede wszystkim!!) jezior jest tu tak dużo, że co weekend można byłoby jeździć nad jakieś inne 😉

Ostatnio odkryliśmy kolejną fajną miejscówkę pod Berlinem, którą chcę Wam pokazać.Nadchodzi fala upałów, w weekend ma być 35 stopni, więc może ktoś jeszcze nie ma planów i chce uciec z miasta – do lasu, nad jezioro to mam propozycję. Jedźcie na południowy-wschód w stronę Frankfurtu nad Odrą, ok. 50 km za Berlinem znajduje się Bad Saarow nad Scharmützelsee i jest tam nie tylko czysta woda w jeziorze,ale w jego okolicy znajduje się sporo atrakcji dla rodzin z dziećmi. Można tam spędzić aktywnie cały dzień.

Po pierwsze Bad Saarow to bardzo urokliwe miasteczko. Słynie ono z kurortu uzdrowiskowego i źródeł termalnych. To tutaj znajduje się jeden z największych w Brandenburgii kompleksów krytych i zewnętrznych basenów z wodami termalnymi, strefą spa i całą gamą dodatkowych atrakcji.

Poza tym uzdrowisko Bad Saarow leży bezpośrednio nad jeziorem, które jest rajem nie tylko dla sportów wodnych, ale też wszystkich osób pragnących odpocząć na świeżym powietrzu.

W Bad Saarow znajduje się bardzo ładna, czysta i zadbana plaża miejska, a przy niej Beach Bar i nie duży port, z którego w sezonie odbywają się rejsy statkami po jeziorze. Tuż przy porcie jest też nie duży plac zabaw, a dalej w lesie całkiem spory park linowy – Kletterwald Team Impuls (tutaj w sezonie w weekendy polecam zrobić rezerwację terminu.

Okolice Schermützelsee polecają się również do jazdy na rowerze. Wokół jeziora biegnie okrężny szlak rowerowy o długości 26 km- tą opcję zostawiam na następny raz.

Jak tylko Antek trochę podrośnie, to do Bad Saarow wybierzemy się pociągiem i zabierzemy ze sobą rowery 😉 bo w okolicy jest wiele szlaków rowerowych.

Tym razem jak byliśmy tam autem to odwiedziliśmy po drodze jeszcze jedno miejsce i tą atrakcję śmiało mogę polecić dla całej rodziny, bey względu na wiek, wszyscy mogą skorzystać 😉

A mam na myśli tor saneczkowy Scharmützelbob w miejscowości Petersdorf  (kilka kilometrów przed Bad Saarow). Ten tor jest czynny cały rok, a co najfajniejsze to znajduje się on w lesie, więc nawet latem w 30 stopniowym upale, na sankach może być całkiem przyjemnie. Tor ma długość 1000 metrów i zjeżdżając pokonuje się różnicę wysokości 52 metrów. Na trasie zjazdu oprócz licznych zakrętów, zawijasów i skoków główną atrakcją jest rondo o długości 35 metrów. Maksymalnie można rozpędzić się tam do 40 km/h.

Nawiasem mówiąc, 30 bobslejów jeździ tam przez cały rok – nawet w deszczu lub mrozie. Właściciel zapewnia,że w sezonie zimowym też działa. Poza tym, w bobsleju można jeździć w dwie osoby, tak więc nie ma przeszkód, aby zjechać z małymi dziećmi (każda osoba ma pasy bepieczeństwa), a za pomocą hamulca ręcznego można regulować samemu prędkość pojazdu.

Z dodatkowych atrakcji, to przy dolnej stacji toru znajduje się minibar z przekąskami oraz mały plac zabaw z dużym drewniany Kugelbahnem.

Polecam zabawa dla całej rodziny!!!Godziny otwarcia i aktualne ceny znajdziecie na stronie www.scharmuetzelbob.de

A i jeszcze zapomniałam, bo tuż obok jest również tor dla gokartów – Spreeflitzer, ale to już opcja dla dużo starszych dzieci 😉

To kto jedzie w weekend nad jezioro?!

Dodaj komentarz