Klaistow – farma przygód oraz sezonowych owoców i warzyw

Na tej farmie pod Berlinem (ok.25 km na południowy-zachód od Poczdamu) sezon jest zawsze. Niezależnie od pory roku, tutaj  zawsze “coś”  ciekawego dzieje się. Klaistow to miejsce gdzie można kupić świeże warzywa i owoce pochodzące z regionalnych upraw, ale i nie tylko…

Właściciele farmy stworzyli miejsce, które nie tylko przyciąga ludzi do zakupów, ale można spędzić tam po prostu miło czas. Na terenie gospodarstwa znajduje się tam wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi, a oprócz tego duża restauracja, która serwuje  sezonowe jedzenie. W restauracji w zależności od pory roku oferowane są sezonowe specjały. Jest również oddzielne menu dla najmłodszych gości.

Co poza tym?

Na ternie farmy jest piekarnia, z której unosi się uwodzicielski zapach świeżego pieczywa. Można podejść i z bliska obserwować, jak piekarz przygotowuje chleb i inne wypieki. Szczególnie zainteresowały mnie świeżo przyrządzane makarony, bo są tam ciekawe odmiany takie jak makaron czekoladowy czy borówkowy.

Co jest dla dzieci?

Jest duży plac zabaw z karuzelą, ogromną zjeżdżalnią, poduchami do skakania i wodno-błotnym miejscem do zabawy. Jest również mała zagroda z zwierzątkami do głaskania (Streichel Zoo) i nieduży pociąg, który odjeżdża jak uzbierają się chętni.

Tuż obok można udać się na spacer po lesie, a w rezerwacie popatrzeć z bliska na dzikie zwierzęta. Spotkać można tam daniele, jelenie i muflony.

W lesie odkryć można różne stacje tematyczne dla dzieci z atrakcjami z drewna.

Są tam instrumenty do robienia muzyki, liny i pinie drzew do balansowania oraz całkiem spory park linowy dla dzieci i dorosłych (Klatterwald Climb Up)

Co poza tym…

Farma Klaistow otwarta jest praktycznie przez cały rok. Na wiosnę jest organizowany festiwal szparagów, w sezonie letnim królują truskawki i borówki, które również samemu można zbierać z pola. Na jesieni, a w zasadzie już od początku września do listopada na farmie wszystko kręci się wokół dyni, królują też kartofle prosto z pola, a przed samymi świętami Bożego Narodzenia królują gęsi (tak jak Polacy nie doceniają, to Niemcy uwielbiają jadać gęsi na święta) i mają je również tutaj, gęsi w Klaistow pochodzą z ich własnej hodowli.

Tak wiele różnych wydarzeń w ciągu roku sprawia, że ​​wizyta na terenie tego gospodarstwa jest jeszcze bardziej urozmaicona dla rodzin z dziećmi. Na farmie jest sporo do odkrycia dla wszystkich grup wiekowych i myślę, że można tam bywać nawet kilka razy do roku.

Przed przyjazdem warto zerknąć na ich stronę www.spargelhof-klaistow.de , gdzie znajdziecie aktualne informacje o obecnych i przyszłych wydarzeniach na farmie.

Jeśli znacie produkty z gospodarstwa Klaistow (w sezonie sprzedawane są w różnych miejscach Berlina), a nie macie czasu, aby odwiedzić farmę, to większość z ich własnych przysmaków można zamówić w sklepie internetowym (online shop).

Polecam dla dzieci i dorosłych!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *