„Oskar i Albert. Absolutnie dziki wyścig” – nietypowa wyszukiwanka Stephana Lompa.

Dzisiaj zabieram Was na szalony wyścig dookoła świata.

„Oskar i Albert.Absolutnie dziki wyścig” to bardzo ciekawa propozycja dla wszystkich starszych przedszkolaków, nie tylko do czytania, ale również do wspólnej zabawy z dorosłymi. Przeznaczona dla dzieci od 4 roku życia, ale jestem przekonana, że młodszym dzieciom też się spodoba. Będzie trafiona szczególnie dla dzieci, które zaczynają się interesować światem roślin i zwierząt.

Mój trzylatek w ogóle nie przejawiał zainteresowań tym tematem, dlatego w jego biblioteczce nie mamy wielu przyrodniczych książek. Muszę przyznać, że długi czas dominował u nas jeden temat – place budowy, wozy strażackie,pociągi i samoloty były non stop topie, ale na szczęście powoli zaczynają się zmieniać jego upodobania. Odchodzimy również od typowych picturebooków bez tekstu. Ostatnio wieczorami czytamy książki, które mają znacznie więcej tekstu. Nareszcie!!!Piszę to z radością, ponieważ w Antkowej biblioteczce przybywa coraz więcej pozycji, które są po prostu do czytania, a nie opowiadania. Cieszę się, że te przed snem możemy oddać się lekturze, która ma więcej treści niż obrazków. Co oznacza, że mogę swobodnie czytać dłuższe opowiadania, a on potrafi dłużej ich słuchać w skupieniu.

UWAGA!!!Dzisiejszej książki na pewno nie polecam czytać dzieciom przed snem – ubaw i dobra zabawa gwarantowana, więc urządzanie tego dzikiego wyścigu na koniec może być nie najlepszym pomysłem 😉 Ciężko może być dziecku wyciszyć się po takiej dawce emocji.

Znalazłam ten dużego formatu picturebook do wyszukiwania i wspólnej zabawy, kiedy szukałam czegoś na teraz. W całej tej covidowej izolacji spędzamy więcej czasu w domu, więc wydała mi się idealna – książka do czytania z elementami do zabawy. A jak jeszcze zobaczyłam autora – Stephana Lompa książki biorę w ciemno. Jego publikacje mają nietypowy humor, który bardzo nam odpowiada, więc zamówiłam tą pozycję bez zaglądania do środka. Obrazkowe książki Lompa o budowie, pociągach czy samolotach były u nas długo hitem (recenzje dwóch z nich znajdziecie we wcześniejszych wpisach na blogu (tutaj). Tym razem, absolutnie dziki wyścig również nie zawiódł, chociaż jest nieco inny niż pozostałe wielkoformatowe książki obrazkowe. Stephan Lomp w tej wyszukiwance oprócz fantastycznych, kolorowych ilustracji dodał trochę tekstu oraz kilka zawiłych zagadek i ciekawych zadań do rozwiązywania.

O czym jest ta książka?

Oskar i Albert to zapaleni pasjonaci przyrody, którzy rywalizują o wyjątkowa nagrodę, czyli przyrodniczego Nobla. Nie szkodzi,że nie ma czegoś takiego.Książki Lompa zawsze rządzą się nietypową logiką ich autora. Bohaterowie aby zdobyć nagrodę muszą wykazać się nie tylko bystrością umysłu, ale również szybkością działania. Sam wyścig w poszukiwaniu nowego gatunku motyla to niezwykła przygoda z elementem rywalizacji. Książka jest zabawna i nie pozbawiona szalonych zwrotów akcji. Dwaj przyrodnicy ściagają się w różnych szerokościach geograficznych, spotykają różne gatunki zwierząt żyjących w różnych środowiskach od lasów, po morza, pustynie i góry.

A co najfajniejsze, wciągają nas – czytelników do wspólnej zabawy.

Czy odnajdą to czego szukali?!Czy zdobędą nagrodę i czy rywalizacja się opłaca?!

Przekonajcie się sami!

To warta uwagi książka dla najmłodszych z kolorowymi, pełnymi szczegółów, dużymi ilustracjami. Wspaniale pobudza kreatywność, wyobraźnię, umiejętność opowiadania oraz spostrzegawczość. Polecamy!!!

 

Karta katalogowa (jak w bibliotece)

Tytuł: Oskar i Albert. Absolutnie dziki wyścig.

Ilustracje: Stephan Lomp

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Rok wydania: 2019

Kategoria wiekowa: 4+

Uwagi: Duże strony, zawiera elementy zabawy (łamigłówki i labirynty)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *