Jak w bajce z “1001 nocy”,czyli kolejny świetny plac zabaw w Berlinie.

W weekend odwiedziliśmy kolejny plac zabaw w Berlinie, który znajduje się w Volkspark Hasenheide (Neukölln). Nie jest to nowy plac zabaw, ale jest ogromny, przestronny i świetnie zaprojektowany. Znajduje się w środku parku. Ze wszystkich stron osłonięty jest drzewami. To ogromny plus, kiedy w upalne dni, naturalny cień dają stare, wysokie drzewa rosnące wokół.

Ten plac zabaw z baśniowym tematem “1001 nocy” zrobił na mnie niesamowite wrażenie. Przede wszystkim miał cichy poziom głośności. Mimo dużej liczby odwiedzających dzieci i rodziców w to niedzielne popołudnie, było tam naprawdę relatywnie cicho. Spokojnie mogłam usiąść na ławce i czytać książkę w czasie kiedy Antek wraz z tatą zdobywali kolejne atrakcje.

A co najważniejsze mimo dużej frekwencji dzieci w różnym wieku i całych rodzin w to niedzielne popołudnie, było na wszystkich atrakcjach bezpiecznie. Ale to, akurat mogę napisać o większości placów zabaw w Berlinie, że dzieci mogą beztrosko i bezpiecznie się na nich bawić. Wszystkie większe place zabaw w Berlinie weekendy są mocno oblegane, ale są w taki sposób zaprojektowane, że mam pewność, że nawet jak stracę na chwilę moje dziecko z zasięgu wzroku to nic złego mu się nie stanie.

Ten plac zabaw jest przeznaczony dla dzieci od 1 do 12 roku życia. I rzeczywiście tutaj zarówno młodsze, jak i starsze dzieci znajdą odpowiednie atrakcje dla siebie. Jest to taki plac zabaw, na którym dzieci nie będą się nudzić. Gwarantuje Wam, że zajmą się zabawą na dłużej. My spędziliśmy tam całe niedzielne popołudnie (i tak było za krótko) bo Antek mimo późnej już pory wcale nie chciał stamtąd wychodzić.

Na tym placu zabaw jest wszystko: piasek, zjeżdżalnie, huśtawki, ścianki wspinaczkowe, ogromne drewniane wieże, ramy, mostki do wspinania się i penetrowania. Na samym środku znajduje się też duży kamienny, latający dywan i statek wycieczkowy. Po bokach są również zamontowane inne baśniowe figury i zwierzęta do wdrapywania się.

Dla małych dzieci jest wydzielona strefa niższych, dostosowanych do wzrostu atrakcji, na które maluchy mogą spróbować się powspinać.

I na tym placu zabaw nie zabrakło również ujęcia wody, a co za tym idzie – najlepszej zabawy w “przelewki” i robienie lodów z błota.

Na koniec…

Dodam, że po wyjściu z placu zabaw, na skraju parku znajdziecie jeszcze jedną atrakcję dla dzieci, a nawet dwie. Mini zoo Tierpark Neukölln i drugi mniejszy plac zabaw.

W tak zwanym Streichelzoo – zagrodach do głaskania, można nakarmić: owce,kury i kozy. A dalej, tuż za siatką biegają daniele, strusie i pawie. Można też podziwiać inne gatunki zwierząt udomowionych, takie jak osły z regionu śródziemnorskiego czy południowoamerykańskie alpaki.

W najbliższych planach ten obiekt ma zostać przekształcony na miejsce edukacji przyrodniczej wraz z zintegrowanym muzeum. Póki co, działa jako mini zoo i wejście jest darmowe. Oczywiście w takich miejscach jak to, mile widziane są wszelkie darowizny.

Tierpark Neukölln jest otwarty codziennie:

Kwiecień – Październik
9:00 – 19:30
Listopad – Marzec
9:00 – 15:30

My do tego mini zoo dotarliśmy tuż przed samym zamknięciem (Antek nie chciał wyjść z placu zabaw). Wtedy większość zwierząt była już schowana w zagrodach. Ale zamierzamy tam wrócić. Następnym razem obowiązkowo zmienimy kolejność atrakcji. Najpierw odwiedzimy zwierzęta w zoo, a później pójdziemy na plac zabaw. I Wam też tak radzę zrobić, bo w Hasenheide spokojnie można spędzić cały dzień.

A jeśli szukacie innych, równie ciekawych placów zabaw w Berlinie to przeczytajcie ten wpis

A dodam jeszcze, że w pobliżu tego parku znajduje się całkiem dobra, włoska knajpa przyjazna rodzinom z dziećmi – Ristorante Masaniello (Hasenheide 20, 10967 Berlin).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *