“Was ist das?” Die Fahrzeuge – druga część obrazkowej książki do nauki pierwszych słów.

Kolejna z serii obrazkowych książeczek z ładnymi, realistycznymi fotografiami pojazdów, na których rozpoznawanie czy to w książkach czy na ulicach trwa u nas największa faza. Mówię serio, mam w domu fana nie tylko aut i pociągów, ale i samolotów i wszystkich innych “łała”, które oznaczają koparki tudzież maszyny budowlane bliżej nieznane. Świat pojazdów fascynuje mojego syna już od jakiegoś czasu i ku mojemu zdziwieniu Antek dużo nazw pojazdów zna już w dwóch językach. To pewnie zasługa tego słownika obrazkowego, który jest kolejną świetną propozycją niemieckiego wydawnictwa Schwager&Steinlein i służy do nauki nazw pojazdów.

 

Cała seria składa się z sześciu pozycji, o jednej z nich, tej o zwierzętach pisałam tutaj. Każdy z tytułów z tej serii to edukacyjny i poręcznych rozmiarów picturebook. Rozmiar dopasowany dla małych rączek, którą tą książkę mogą same oglądać i wielokrotnie do niej wracać. Na książce widać dość mocne ślady użytkowania, co oznacza, że naprawdę często mój syn ją przegląda. Myślę, że posłuży ona na dłużej zarówno rocznym dzieciom jak i trzylatkom, a jej grube kartonowe strony wytrzymają naprawdę dużo.

 Znajdują się w niej wszystke najważniejsze typy pojazdów. Na kilkunastu, kartonowych stronach zostało przedstawionych około 100 pojazdów z całego świata. Nie liczyłam ile jest ich dokładnie, ale są tam te wszytskie pojazdy, o których na tym etapie moje dziecko powinno wiedzieć. Mamy fotografie samochodów osobowych, ciężarówek, statków powietrznych i morskich.

Na kolejnych stronach możemy też znaleźć maszyny budowlane, które u nas wzbudzają najwięcej emocji oraz  typowe maszyny rolnicze, takie jak traktory, pługi, kombajny i belownice.

Znajdziemy w tej książce również cały wachlarz pojazdów jeżdzących po szynach. Od starej lokomotywy parowej po szybkie pociągi, nowoczesnym wyglądem przypominające Pendolino.

Możemy podziwiać też wszystkie dwukołowce i pojazdy, którymi to, dzieci mogą udac się w drogę: rowerek biegowy, hulajnoga czy nasze ulubione czerwone małe auto – Bobbycar.

A wszystkie te maszyny znowu zostały w dość rozsadny sposób uporządkowane. Na ostatnich dwóch stronach możemy ze starszym już dzieckiem (dwulatek też sobie poradzi) pobawić się quiz. Przedstawione zostało po kilka pojazdów danego rodzaju, które poznać mogliśmy na wcześniejszych stronach książki, jednak jeden z nich nie pasuje do reszty. Dziecko ma wskazać, który z pokazanych na zdjęciu nie należy do danej grupy pojazdów.

Bardzo fajna książka. Tego typu książeczki u nas sprawdzają się super!Nie tylko rozwiają percepcję wzrokową, ale też są świetne do nauki pierwszych słów.

Dodatkowo podzielę się jeszcze z Wami jedną stroną www, którą odkryłam właśnie dzięki tym  książeczkom. Jest to portal www.happydadoo.com. Swtorzony przez wydawcę książek specjalnie dla rodziców, opiekunów i wychowawców przedszkolnych. Na tej stronie można znaleźć dużo kreatywnych materiałów dla dzieci i inspiracji dla rodziców. Jest tam sporo pomysłów na zajęcie swojego dziecka w domu.  Wszystkie materiały do pobrania są przygotowane w oparciu o wiedzę specjalistów i pedagogów. Wystarczy mieć w domu drukarkę i można pobierać do woli. Wszystkie pliki do pobrania ze strony za darmo. Tak więc w domu z dzieckiem nie można się nudzić. Można znaleźć tam wszystko: malowanki, wycinanki, origami, materiały do majsterkowania, gry, piosenki, a nawet przepisy na gofry i ciasteczka, które starsze dziecko może zrobić samo.  A wszystko jest w dość czytelny sposób uporządkowane. Materiały do pobrania podzielone są według kategorii tematycznych oraz kategorii wiekowych. Każdy z materiałów do pobrania ma też specjalne oznaczenia – małe ikonki, które oznaczają dane umiejętności, które dziecko może rozwijać lub doskonalić pracując z konretnym zadaniem. Jedyny minus tej strony, że jest tylko i wyłącznie w wersji niemieckojęzycznej, nie ma możliwości zmiany języka. Ale jeśli tylko trochę znacie niemiecki to śmiało zajrzyjcie na tą stronę bo jest tam sporo ciekawych rzeczy. Jest też zakładka dotycząca książek z serii HappyDadoo i tam do każdej dostępnej książki wydawnictwa Schwager&Steinlen również można pobrać dodatkowe pliki do nauki i zabawy z dzieckiem.

Postscriptum

Śmiało polecam tę książkę, bo dzięki takim publikacjom nauka jest połączona ze świetną zabawą.

Karta katalogowa (jak w bibliotece)

Tytuł: Was ist das? Die Fahrzeuge

Fotografie: różne źródła

Wydawnictwo: Schwager&Steinlein Verlag

Rok wydania: 2018

Kategoria wiekowa: 1+

Uwagi:Kartonowy i małych wymiarów słownik obrazkowy

Dodaj komentarz