U nas wciąż królują “Kolory”, czyli siążka do nauki pierwszych słów i poznawania kolorów.

Faza na poznawanie i nazywanie kolorów u nas trwa nadal. Dlatego dzisiaj chcę Wam pokazać książeczkę “Kolory”. To kolejna książeczka edukacyjna z cyklu Akademii Mądrego Dziecka, ale tym razem z nowej serii “Pierwsze słowa”. Książeczki z tej serii (bo ukazały się jeszcze: “Pojazdy”, “W domu”, “Na Wsi”) skierowane są do najmłodszych dzieci i ich rodziców do nauki pierwszych słów.

Książka ma ruchome elementy, które doskonale wspierają rozwój maluchów i rozwijają sprawność manualną. Wystarczy przesunąć paluszkiem, pokręcić w odpowiednim kierunku lub popchnąć kartonowe elementy, aby zmienił się obrazek. Ta książka służy nie tylko do wspaniałej zabawy, ale również ćwiczy rączki maluszka i rozwija małą motorykę.

Świetnie aktywizuje dziecko i uczy też nazw kolorów i poszczególnych przedmiotów. Na ostatniej stronie znajdziemy podsumowujące pytanie, które możemy zadać dziecku w celu powtórzenia nowo poznanych słów i kolorów.  Dzięki temu możemy ćwiczymy u dziecka umiejętności kojarzenia, poprawną wymowę oraz pamięć.

Obrazki są przejrzyste, kolorowe i co najważniejsze znajdują się na białym tle. Dzięki temu, dziecko wie na co ma zwrócić uwagę, na czym ma się skoncentrować. To bardzo ważne, bo sporo jest książeczek dla dzieci w tym wieku, które mogą tylko utrudnić zabawę i naukę.  Książka “Pierwsze słowa.Kolory” to też piękne ilustracje, które stworzyła Nathalie Choux. Całość sprawia, że dzieci z przyjemnością sięgają po tą książeczkę i chętniej uczą się nowych słów.  Kartonowe strony oraz zaokrąglone rogi i poręczny format książeczek sprawia, że zostały one doskonale dostosowane do małych rączek. Dlatego są bezpieczne już dla tych najmłodszych dzieci. Myślę, że ruchome obrazki zachęcą do zabawy nawet kilkumiesięczne dzieci, a z czasem posłużą też i przedszkolaką do nauki rozróżniania kolorów.

 

Postscriptum

Mój syn jak jeszcze nie miał roku to już przejawiał zainteresowanie tego typu książeczkami. A dzisiaj służy nam ta książeczka do nauki kolorów i poznawania nowych słów. Polecamy, bo to nauka przez zabawę!

Karta katalogowa (jak w bibliotece): 

Tytuł: “Pierwsze słowa.Kolory”

Ilustracje: Nathalie Choux

Wydawnictwo: EGMONT

Rok wydania: 2018

Kategoria wiekowa: 0-4 lat (wg mnie)

Uwagi: 10 kartonowych stron, nieduży format

Dodaj komentarz