Zwariowane pojazdy, czyli książka do zabawy dla małego konstruktora.

Czy wasze dzieci też uwielbiają koparki, betoniarki, śmieciarki, dźwigi, wozy strażackie, samoloty, helikoptery, statki, pociągi i wszystkie inne maszyny?Jeśli tak to mam kolejną propozycję książki do świetnej zabawy. Zwariowane pojazdy to książka dla dzieci, która pobudza wyobraźnię i zachęca do tworzenia własnych projektów. Ta książka jest niezwykle pomysłowa, interaktywna i bardziej służy do twórczej zabawy niż czytania. Tylko okładka jest w jednym kawałku. W środku, każda strona jest podzielona na trzy równe części. Tym samym, każdy z ośmiu pojazdów można zbudować z trzech pasujących do siebie elementów, mających te same detale i tło w tym samym kolorze. Jeśli oczywiście chcielibyśmy odnaleźć pojazd w jego prawdziwy wydaniu, to szukamy stron z pasującymi do siebie elementami. Z podpowiedzią osoby czytającej możemy też spróbować (do każdej ilustracji jest opis) odnaleźć pojazd po charakteryzującym go zdaniu.

Można też świetnie się bawić, puszczając wodze fantazji przy tworzeniu zwariowanych pojazdów i wymyślaniu szalonych historii o nich. Podzielone na trzy części ilustracje dają ogromne możliwości do tworzenia nietypowych kombinacji.

Dziecko samo przeglądając książkę może decydować o tym, jak będzie wyglądać pojazd, kóry chce zbudować.  Może dodać śmigło albo część rakiety do lokomotywy i sprawdzić, co z tego wyniknie. Książkę należy  trzymać poziomo i otwierać części kartonowych plansz do góry. Na dole wtedy powstaną przeróżne zwariowane pojazdy, a na górze różne śmieszne teksty. Bo opisy też się zmieniają i powstają zabawne zdania charakteryzujące stworzony wehikuł, np. “Koparka ratuje ludzi na peronie” czy też “Wóz strażacki pływa w górach”? W rezultacie możemy stworzyć np. lokomotywę ze śmigłem  i odrzutowymi silnikami od rakiety, czy wóz strażacki, który gasi pożar na księżycu.  Kombinacji tworzenia jest naprawdę wiele…

Ta książka to istne szaleństwo w rękach dziecka, ale i również  osoby dorosłej. Antek dostał tą książkę jak miał 18 miesięcy i od samego początku przypadła mu do gustu. Często zagląda do niej sam, ale częściej zaprasza mnie do wspólnej zabawy. Mimo tego, że ułożyliśmy już chyba wszystkie możliwie kombinacje to za każdym razem mamy oboje mnóstwo radości i śmiechu. Myślę, że zaciekawi ona też starsze dzieci, które uczą się czytać,  gdyż mogą samodzielnie spróbować przeczytać opisy do ilustracji. My, ja z moim małym konstruktorem zdecydowanie polecamy tą zwariowaną książkę wszystkim małym i dużym dzieciom.

Postscriptum

Ta nietypowa książka zaangażuje dziecięce dłonie na długi czas. Mali konstruktorzy mogą tworzyć swoje własne pojazdy, mając przy tym wiele zabawy. Ta książka stawia na kreatywność i pobudza wyobraźnię u dziecka.


Karta katalogowa (jak w bibliotece):

Tytuł: Zwariowane pojazdy

Autor: Artur Gulewicz

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2017

Kategoria wiekowa: 0-6 lat

Uwagi: Duży format, twarde kartki, inna niż wszystkie

Dodaj komentarz