Nasz ulubiony basen dla niemowląt i małych dzieci.

Jeśli szukacie dobrej pływalni dla rodzin z dziećmi (i to naprawdę małymi) to my polecamy basen przy Schwimm – und Sprunghalle im Europasportpark. W weekendy jeśli nie ma pogody, to chodzimy z naszym synem na basen. Małe dzieci uwielbiają wodę, więc jeszcze przed rozpoczęciem sezonu na wodne place zabaw i otwarte baseny, których notabene na mapie miasta też jest bardzo dużo – znaleźliśmy całkiem fajny, przyjazny dla dzieci basen w dzielnicy Prenzlauer Berg. Główne wejście znajduję się bezpośrednio przy stacji S-Bahn Landberger Alle.  W tym budynku znajduje się kilka basenów, w tym dwa sportowe (50m) oraz duża część rekreacyjna. Jeden 50-metrowy z trubunami jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla sportowców, którzy trenują tu zwodowo pływanie i skoki. Druga 50-tka jest dostępna 7 dni w tygodniu dla klientów indywidualnych, którzy chcą popływać rekreacyjnie. Dla nas i tak najbardziej intersujące na tym etapie rozwoju Antka są małe brodziki. A tam właśnie znajdują się trzy niecki z ciepłą i płytką wodą dla najmłodszych. Dodatkowo jest również taki basen terapeutyczny dla osób starszych z temperaturą wody powyżej 34 stopni. Woda we wszystkich basenach jest ozonowana, więc jest bezpieczna dla dzieci. W budynku również jest sklepik i bar, więc można również coś na ciepło przekąsić, albo poprosić o podgrzanie posiłku dla dziecka. 

Nam, jak nam, ale naszemu dziecku bardzo podoba się ta pływalnia. Mimo sobotniego przedpołudnia i sporej ilości odwiedzających, w szatniach było pusto i co najważniejsze czysto. Ja na porządek w takich publicznych miejscach akurat zwracam dużą uwagę. Jeśli chodzi o szatnie, to nie ma typowej szatni rodzinnej, ale za to przebieralnie są dość duże, więc swobodnie można było korzystać z nich z małym, w dodatku biegającym dzieckiem. Są przewijaki, a przy przebieralniach stoją też specjalne “kojce” dla takich właśnie dzieci,które nie potrafia ustać chwile w miejscu, co by rodzice mogli też się spokojnie się przebrać.  Antkowi za pierwszym razem tak się podobało, że spędziliśmy tam ponad dwie godziny, a on wcale nie chciał z wody wychodzić.

***Uwaga: Na tej pływalni często organizowane są zawody sportowe, więc wybierając się tam sprawdźcie na stronie internetowej czy akurat nie ma w tym dniu jakieś imprezy, ponieważ basen dla klientów indywidualnych może być w tym dniu nieczynny, albo zmienione mogą być jego godziny otwarcia.

My z tego powodu kilka razu musieliśmy wybrać się na inną pływalnię. Poniżej podaję adresy, dwóch alternatywnych basenów, które sprawdziliśmy i też mogę polecić dla tych najmłodszych dzieci , ponieważ mają całkiem fajną strefę rekreacyjną.

  1. Schwimmhalle Ernst-Thälmann-Park Lilli-Henoch-Straße 20 (Prenzlauer Berg)
  2. Stadtbad Schöneberg “Hans Rosenthal” Hauptstraße 39 (tuż obok biblioteka dla dzieci i super plac zabaw w pobliskim parku)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *